Geoblog.pl    lejdi    Podróże    Paris (2004)    DzieÅ„ szósty
2004

Dzień szósty

Francja
Francja, Paris

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem koncertu. Wybierając datę naszej wycieczki postanowiłyśmy dobrać ją tak, aby na miejscu móc "zaliczyć" koncert jakiegoś francuskiego artysty. Padło na Garou. Dlaczego? A dlaczego nie :-)

Jeśli komuś wydaje się, że polska publiczność jest nadgorliwa, fani obsesyjni, a organizacja upierdliwa (zakazy fotografowania, wnoszenia picia, itp)... jest w błędzie ;-)
Francuskie fanki, aby móc oglądać swojego ukochanego artystę z pierwszych rzędów, przychodzą pod halę o wczesnych godzinach porannych. A pisząc "wczesne godziny poranne" mam na myśli 4-5 AM. Nie muszę wspominać, że koncert zaczyna się o 20.30 i jest połowa listopada? My nie byłyśmy aż tak nadgorliwe, ale nie po to przecież kupiłyśmy bilety na koncert w Paryżu, aby oglądać go razem z gołębiami tuż pod dachem :-) Pod halą pojawiłyśmy się zatem około południa. Normalnie taka godzina skreśla jakiekolwiek szanse na dobre miejsca, ale ponieważ wśród tłumu byłyśmy niczym egzotyczne zwierzęta z ZOO (w końcu Polki we Francji, fenomen po prostu! :-P), ostatecznie wylądowałyśmy tuż za barierkami.

Koncert zaliczam do bardzo udanych, chociaż nie wiem, czy jeszcze kiedyś będę chciała powtórzyć takie przeżycie... pół dnia w kolejce z wielce podejrzanymi i nieco obsesyjnymi francuskimi i belgijskimi fankami to dość mało atrakcyjne zajęcie :-) Aczkolwiek niewątpliwie wielce edukacyjne :-P

lejdi
Marysia Winek